24 Листопада, 2023, 17:41

В бюджеті 2023 року для надання допомоги постраждалим від домашнього насильства було закладено близько 180 млн гривень

Проблема гендерно зумовленого насильства в Україні, яка загострилася під час війни, залишається актуальною. Це питання перебуває в центрі уваги державної політики, а для реалізації підтримки постраждалих в державному бюджеті виділяються необхідні кошти.

На цьому під час обговорення в рамках головної дискусійної платформи країни BrainHub у Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосила Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко.

«Для цього, навіть під час повномасштабного вторгнення в державному бюджеті України передбачено близько 180 млн гривень  субвенції на підтримку, створення та розвиток послуг для постраждалих від насильства. Така субвенція також передбачалась і була реалізована в 2021 році. Вона передбачалась і на 2022 рік, але ці гроші були спрямовані на підтримку ЗСУ, на 2023 рік гроші знов локовані, це говорить про те, що робота ведеться», – зазначила вона.

Катерина Левченко також зауважила, що за останні 7-10 років щороку зростає кількість зафіксованих випадків насильства. Це, за її словами, є показником того, що проблема переходить з латентної сфери у сферу візуалізації, і це свідчить про те, що суспільство починає навчатися ідентифікувати цю проблему і розуміти, що про неї можна та потрібно говорити. Водночас Катерина Левченко додала, що з боку державних структур, які мають реагувати на цю ситуацію, також зростає рівень компетенцій.

BrainHub – це головна дискусійна платформа країни, створена Media Center Ukraine – Ukrinform. Вона об’єднує експертів державного і громадського сектору. У рамках BrainHub точаться інтелектуальні дискусії навколо питань післявоєнного відновлення України. Тут народжуються кращі ідеї, які лягатимуть в основу дорожньої карти відбудови України у всіх секторах: економічному, інфраструктурному, освітньому, аграрному, безпековому, цифровому тощо.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini