8 Вересня, 2023, 17:38

Ув’язнення за українські пісні та символіку: Дмитро Лубінець розповів про фільтраційні заходи, які проводять окупанти на ТОТ 

На тимчасово окупованих територіях окупантами створені системи фільтрації. Зокрема, їх проводять, коли люди планують виїхати за межі населеного пункту. Під час таких фільтрацій членів сімей розділяють та ставлять питання, пов’язані з Україною. Фіксуються випадки, коли на підставі відповідей на питання окупантів українців не тільки затримували, а й ув’язнювали. Одним із запитань, яке ставлять окупанти громадянам, наприклад, чи співали вдома українські пісні, чи вивішували український прапор, чи використовували національну українську символіку.

Про це повідомив Уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець у ході ситуативного пресцентру для висвітлення поточної ситуації на тимчасово окупованих територіях Сходу та Півдня України в контексті проведення окупантами псевдовиборів, який проходив в рамках головної дискусійної платформи країни BrainHub в Медіацентрі Україна – Укрінформ. Організатори заходу – Медіацентр Україна – Укрінформ і Центр національного спротиву ССО. 

«Якщо громадяни України проживали в Україні, зрозуміло, що вони співали в тому числі український гімн. У нас є зафіксовані факти, коли тільки на цій підставі були не просто затримані, а й ув’язнені члени сімей. Потім дітей віддавали або родичам, якщо такі знаходилися, або, якщо немає родичів, то дітей віддавали далі. Наприклад по Донецькій області зафіксовані факти, коли відправляли в Донецьк, в місце утримання для дітей. І в майбутньому ці групи переправлялися на територію російської федерації», – повідомив він.

Дмитро Лубінець також зазначив, що під час проведення так званої фільтрації, окупанти розділяють членів сімей – окремо тримають чоловіків, окремо жінок, окремо дітей, ставлять їм запитання, а потім зіставляють відповіді.

BrainHub – це головна дискусійна платформа країни, створена Media Center Ukraine – Ukrinform. Вона об’єднує експертів державного і громадського сектору. У рамках BrainHub точаться інтелектуальні дискусії навколо питань післявоєнного відновлення України. Тут народжуються кращі ідеї, які лягатимуть в основу дорожньої карти відбудови України у всіх секторах: економічному, інфраструктурному, освітньому, аграрному, безпековому, цифровому тощо. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini