28 Липня, 2023, 15:07

Усі українці на ЗАЕС відмовилися виконувати наказ щодо переведення в гарячий стан енергоблока №4 – Олег Коріков

Перебування енергоблока №4 в гарячому стані суперечить вимогам ліцензії, базовим стандартам МАГАТЕ і не має нічого спільного з дотриманням ядерної та радіаційної безпеки. До виведення енергоблока №4 в стан «гарячий зупин» не мають відношення українські спеціалісти, ліцензований персонал.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив в.о. Голови Держатомрегулювання – Головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков.

«Нам відомо що до виведення енергоблока №4 в стан «гарячий зупин» не мають відношення українські спеціалісти, ліцензований персонал. Вони всі без винятку відмовилися виконувати протиправний наказ окупаційної адміністрації, і це зробив інший персонал, який «росатом», фейкова ця організація експлуатуюча, якимось чином залучила на ЗАЕС», – наголосив він.

Водночас Олег Коріко підкреслив, що український персонал, який відмовився співпрацювати з окупантами, постійно зазнає тиску. Навіть більше, окупанти вдаються до тиску на родини українців, які працюють на ЗАЕС.

«Український персонал зазнає шаленого тиску. Український персонал, який відмовився співпрацювати з окупантами за напрямом розігрів енергоблока №4 зазнає відповідного тиску. У персоналу, який не має російських паспортів, з ним окремо проводять бесіди окупанти, окремо тиснуть. На членів сімей також відбувається тиск, на родини», – повідомив Олег Коріков.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini