13 Лютого, 2023, 14:58

Уряд запланував 9,6 млрд на програму для аграріїв, щоб пролонгувати минулорічні кредити та видати нові під посівну — Мінагрополітики

 Мінагрополітики розуміє важливість продовження діяльності українських агровиробників в умовах війни, адже це впливає не лише на економіку нашої держави, а й в цілому на продовольчу безпеку в світі. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив директор Департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Ігор Віштак.

 «У довоєнні роки Україна забезпечувала продовольством понад 400 млн осіб у країнах, і це продовольство здебільшого поступало до одних із найбідніших країн – африканських і частково Азії. Забезпечення діяльності наших аграріїв має бути обов’язковим, аби уникнути продовольчої кризи у світі», — повідомив Віштак. 

Представник Мінагрополітики також розповів про те, з якими перешкодами стикається український виробник, та як допомагає держава. 

«Перш за все військова проблема: ти можеш посіяти врожай, але не факт, що ти його збереш. У нас наразі більше 2 млн гектарів заміновані. Друге питання — це доступність до ресурсів. Враховуючи зміну логістичних шляхів, змінилися і приоритети. Наразі уряд запланував понад 16 млрд грн у бюджеті для кредитної програми, з них левова частина — 9,6 млрд — саме для аграріїв. Це дозволить пролонгувати частково кредити, які бралися у минулому році, а також видавати нові кредити під посівну», — зазначив Віштак. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini