23 Серпня, 2023, 21:06

Українці з розумінням ставляться до громадян, які беруть російські паспорти на окупованих територіях – результати дослідження

76,5% українців вважають, що громадяни на окупованих територіях беруть російські паспорти з міркувань фізичної безпеки, 36,2% – з фінансових міркувань, 31,7% вважають, що паспорти беруть тому, що підтримують росію, 14,5% – вважають, що громадяни беруть паспорти для виконання завдань спротиву. 

Такі дані в Медіацентрі Україна – Укрінформ озвучив аналітик Громадянської мережі ОПОРА Дмитро Баштовий у ході презентації результатів дослідження.

Водночас аналітик повідомив, які категорії осіб, на думку українців, мають нести кримінальну відповідальність за співпрацю з окупаційною владою. 

Так, найбільше несприйняття, а це 94,5%, громадяни висловили до представників силових структур, які перейшли на службу до окупаційної влади. 92,8% назвали людей, які допомагали російській адміністрації організовувати на окупованих українських територіях псевдовибори та псевдореферендуми. Водночас 92% хотіли б притягнути до відповідальності людей, які балотувались на так званих «виборах». 80,3% вважають, що кримінальну відповідальність мають понести ті, хто посів керівну посаду в окупаційній адміністрації.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini