Володимир Бєлєнький
9 Листопада, 2023, 15:41

Українці, які постраждали від війни, можуть взимку отримати від УВКБ ООН понад 17 тисяч гривень

Міжнародні організації активно продовжують допомагати Одесі долати наслідки обстрілів, зокрема після ракетного удару російської армії 5 листопада. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів радник з питань захисту офісу УВКБ ООН в Одесі Володимир Бєлєнький.

“В перші два дні ми роздали місцевим жителям на Софіївській понад 70 наборів – плівка і все необхідне, щоб закрити вікна, а також зареєстрували всіх постраждалих, щоб вони змогли отримати грошову допомогу від ООН”, – зазначив Бєлєнький.

ЮНЕСКО та офіс УВКБ ООН надають будівельні матеріали і все необхідне як постраждалому Художньому музею, так і місту Одеса.

“Як і минулої зими ми будемо давати генератори всім постраждалим від ворожих обстрілів. Вже отримали декілька запитів від ОСББ – їм будуть потрібні генератори для налагодження водопостачання, якщо не буде подачі електроенергії. Минулої зими ми надавали великі генератори по 200 кВт великим підприємствам, які обслуговують критичну інфраструктуру – попереду за все, водоканал і опалювальні підприємства. Тоді це була Чумка, Чорноморськ, Кілія, Теплодар. В цей сезон наша допомога залишиться неодмінною”, – зазначив Бєлєнький.

В цьому році УВКБ ООН надали грошову допомогу 42 тисячам осіб, які постраждали від війни. Ціль організації – довести цей показник до 52 тисяч.

З 1 жовтня грошова допомога від УВКБ ООН складає 3600 гривень раз на місяць впродовж трьох місяців. Крім того, в зимовий період вона збільшується на додаткові 2220 гривень на оплату опалення і придбання зимового одягу раз на місяць також на три місяці. Тобто сукупна сума складає 17 460 гривень.

Радник з питань захисту офісу УВКБ в Одесі пообіцяв, що якою б важкою не була наступна зима в Україні, міжнародна допомога не припиниться.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini