10 Січня, 2024, 15:39

Українські військовослужбовці та ветерани візьмуть участь у змаганнях United States Air Force Trials 2024

Україну запросили взяти участь у змаганнях United States Air Force Trials (Змагань Повітряних Сил США) 2024. І вже в березні цього року національна збірна у складі 30 учасників, яких обрала відбіркова комісія, відправляться в Лас-Вегас, де пройдуть змагання.

Про це йшлося під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Як зазначалося під час брифінгу, участь у відборі та в подібного роду змаганнях – це можливість для військовослужбовців та ветеранів не лише спробувати себе в адаптивних видах спорту, а й таким чином проходити реабілітацію через спорт.

«Направду, мені здається, що дуже важко було відбірковій комісії приймати рішення стосовно складу учасників збірної, тому що більшість учасників показали фантастичні результати і довели, що це бійці, чия воля сильніша за тіло. Вперше ми організували навчально-тренувальні збори до самих відбіркових змагань, і це робилося з метою залучення якомога більшої кількості військовослужбовців, ветеранів. Ми дуже тішимося, що більшість учасників, а це близько 60%, – ті, хто вперше спробував адаптивні види спорту», – наголосив менеджер-координатор Змагань Повітряних Сил США Ігор Крицак.

Водночас операційна директорка Центру стратегічних комунікацій «Стратком Україна» Анна Бєлорусова додала, що участь у відбіркових змаганнях та безпосередньо самі змагання підкреслюють важливість реабілітації через спорт, і наразі потрібно створити необхідні умови, аби ветерани та військовослужбовці мали змогу проходити таку реабілітацію.

«Ми не просто так використовуємо термін «бійці, чия воля сильніша за тіло», бо це є відображенням того, що відбувається на навчально-тренувальних зборах і на змаганнях. І нам дуже важливо зараз розвивати умови реабілітації військовослужбовців, які повертаються до цивільного життя вже зараз, поки війна триває. І ми маємо створити такі умови, щоб військовослужбовці та ветерани проходили реабілітацію через спорт, незалежно від того, чи потраплять вони в склад збірної, чи не потраплять», – додала вона.

Зазначимо, що United States Air Force Trials – це змагання з адаптивних видів спорту для поранених військовослужбовців Повітряних сил та морської піхоти США. Вони відбудуться у березні 2024 року у Лас-Вегасі (Штат Невада). 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini