Українські школярі здобули 14 медалей на міжнародному комп’ютерному конкурсі завдяки проєктам про війну та екологію
Через повномасштабне вторгнення українська команда брала участь в онлайн-режимі. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Ігор Меліхов, координатор української команди.
“Infomatrix-2023 – це щорічний конкурс комп’ютерних проєктів для школярів. Третій раз поспіль він проходив у Автономному університеті Гвадалахари у Мексиці, в ньому брали участь команди з понад 20 країн. Українська команда брала участь у всіх шістьох номінаціях – комп’ютерне мистецтво, апаратне управління, програмування, короткометражний фільм та популяризація науки. І наша команда виборола 14 медалей”, – розповів Ігор Меліхов.
Одеська школярка Юлія Бутук вже тричі брала участь у конкурсі в номінації “комп’ютерне мистецтво”.
“Це був трисерійний мультфільм “Дружба” про “Вішенку” та “Квіточку-Любочку”, яка допомогла Вішенці перемогти на паралімпійських іграх. Але цікавий був не сам мультфільм, а історія його створення. Адже я робила його під час блекаутів, і на конкурсі я більше розповідала, як він створювався в таких умовах. Коли всі, як вмикали світло, хотіли зарядити гаджети чи приготувати їжу, я хотіла доробити мультфільм”, – розповіла Юлія Бутук.
Назар Солопіхін, золотий медаліст міжнародного конкурсу комп’ютерних проєктів Infomatrix-2023, брав участь у конкурсі перший раз і також у номінації “комп’ютерне мистецтво”.
“Я створив мультфільм у жанрі Lego анімація про виробку карпатських букових лісів “Дерева – легені нашої планети” і виборов золоту медаль”, – розповів Солопіхін.
Ігор Меліхов додав, що багато українських проєктів були присвячені саме війні.
“Наприклад, це був короткометражний фільм про дівчину, яка шукає свого песика, який втік через вибух. Робота була присвячена безпритульним тваринам, як з’явилися в Україні через війну. Хлопець з Ніжина Артем Крисько виборов золоту медаль у номінації “апаратне управління” з проєктом, присвяченим системі «антишахід» для виявлення та нейтралізації безпілотників. Ми навіть думали, що через війну нам занизять оцінки, але цього не відбулося”, – зазначив викладач.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini