27 Жовтня, 2023, 14:52

Україні вкрай потрібно реформувати систему державного екологічного контролю – Олена Крамаренко

Питання реформи державного екологічного контролю в Україні постало вже давно, і особливо гострим воно є сьогодні, в умовах повномасштабного вторгнення та всіх наслідків для довкілля, які з ним пов’язані.

Про це йшлося під час обговорення в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Війна поставила нові виклики перед державним екологічним контролем і перед Державною екологічною інспекцією, тому що додалися деякі функції, які були не притаманні до війни. Сьогодні основна функція ДЕІ – фіксація шкоди і нарахування збитків державі і довкіллю, завданих повномасштабною війною та росію. І збір цих даних, фіксація цих злочинів – це основна мета єдиного органу, який на сьогодні виконує цю функцію, Державної екологічної інспекції», – пояснила Олена Крамаренко, заступниця Міністра захисту довкілля.

Вона зауважила, що враховуючи масштаби військової агресії, держекоінспекторів сьогодні не вистачає, позаяк в ДЕІ працюють 1350 держекоінспекторів, і по суті на кожного з них припадає 447 квадратних кілометрів території.

Крім того, підкреслила Олена Крамаренко, не припинилися і порушення, зокрема це видно з кількості кримінальних справ Спеціалізованої природоохоронної екологічної прокуратури. Так, з липня по грудень 2022 року  було зафіксовано 6 100 кримінальних правопорушень, що стосуються довкілля, а за 9 місяців 2023 року було порушено 6253 кримінальні справи.

Таким чином, аби розв’язати питання, які вже давно назріли, та подолати виклики в сфері екології, які пов’язані з війною, необхідно якнайшвидше реформувати галузь.

«На сьогодні це дійсно дуже актуальна тема для того, щоб ми об’єдналися всі разом. Все ж таки цей орган повинен бути дієвим органом і слугувати народу для того, щоб залишати нам та нашим дітям довкілля в тому вигляді, в якому це прописано в Конституції України. Розуміючи всі ці виклики, розуміючи, яким чином треба і посилювати відповідальність, і додаткові виклики, які з’явилися після повномасштабного вторгнення, ми розуміємо, що це потрібно робити зараз, не потім. Мені здається, якщо ми зараз це не почнемо робити, то завтра може бути дуже пізно», – наголосила Олена Крамаренко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini