9 Серпня, 2023, 14:37

Україні та українцям варто готуватися до складної зими. Ми очікуємо на відновлення ворожих обстрілів української енергетичної системи

Нині триває доволі інтенсивна підготовка до опалювального сезону. Бригади фахівців проводять ремонти пошкодженого обладнання, а також очікують на поставки високовольтного устаткування. Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики, під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив, що перші трансформатори мають надійти до України у серпні, решта – після листопаду. 

“Велику кількість високовольтних трансформаторів не встигли виробити і привезти до України. Тому зараз відновлення відбувається у форматі: “приїхало – встановили – чекаємо”. Натомість це не означає, що ремонтні бригади не роблять нічого. Вони завантажені і працюють на максимум, щоби наша енергетична система працювала”, – наголосив Олександр Харченко.

Окрім цього, Україна продовжує накопичувати паливо, вугілля та газ, щоби забезпечити громадян під час опалювального сезону. Станом на зараз, цих накопичень достатньо, але процес не зупиняється. Під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики також зазначив, що поки що той обсяг відновлювальних робіт, які вже відбулися, не можуть повернути стійкість української енергосистеми до довоєнного рівня. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini