Фото Медіацентр Україна – Одеса: Клаудіу Діджерату, незалежний експерт та доцент історичного факультету Бухарестського університету
5 Вересня, 2023, 15:10

Україні та Румунії варто координувати заяви щодо російських обстрілів – румунський експерт

Таку думку на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса висловив Клаудіу Діджерату, незалежний експерт та доцент історичного факультету Бухарестського університету, коментуючи обстріл порту Ізмаїл в ніч з 3 на 4 вересня. 

Міністерство закордонних справ України стверджує, що під час обстрілів російські “шахеди” впали та здетонували на території Румунії.

Як зазначив експерт, представники влади Румунії засудили обстріли українських портів на Дунаї, проте заявили, що падіння дронів не було  і “шахеди” не становили загрози території Румунії.

“Влада Румунії каже, що не було падіння шахедів на територію Румунії, і вони мають відповідні докази. Влада України каже, що падіння дронів було, але за 48 годин ми так і не отримали доказів. Тому зараз ми у Румунії вважаємо, що таких доказів немає. Проте потрібно провести розслідування згідно з інформацією, яку може надати Україна”, – розповів експерт.

На його думку, потрібно буде перевірити всю наявну інформацію, і згодом Румунія та Україна сформулюють спільну заяву з цього приводу.

“Будь-яка публічна інформація щодо потенційних загроз матиме вплив на суспільну думку Румунії. І не дуже добре, коли Київ та Бухарест висловлюють різні заяви. Я вважаю, що сторонам треба краще координувати публічні заяви щодо атак на Придунав’я”, – додав експерт.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini