5 Лютого, 2024, 15:49

Україні потрібна окрема інституція для розслідування та збору доказів щодо міжнародних злочинів, скоєних росією – правозахисник

В Україні зафіксовано понад 100 тисяч міжнародних злочинів, вчинених росією. Для збору доказів по цих злочинах та їх ефективного розслідування  в Україні потрібно створити окрему інституцію.

Таку думку в ході обговорення в Медіацентрі Україна – Укрінформ висловив  правозахисник, програмний директор Центру громадянських свобод Володимир Яворський.

«По-перше, у нас нарешті має бути окрема інституція, яка має мати завдання розслідувати та збирати докази саме по міжнародних злочинах. В нас є вже понад 100 тисяч злочинів. Якщо ми зараз створимо таку інституцію, це роботи на 10 років. Якщо ми не створимо таку інституцію, ці злочини ніколи не будуть розслідувані, і це 90% цих злочинів. Тому нам для цього потрібно передусім мати належні органи розслідування», – наголосив він.

Правозахисник також підкреслив, що потрібна також постійна співпраця дипломатичного корпусу задля проактивності країни в усіх організаціях. 

«Я нагадаю лише один приклад. Україна має справу, наприклад, у Міжнародному кримінальному суді, є ордер на арешт путіна. Україна до сьогоднішнього дня не ратифікувала Римський статут Міжнародного кримінального суду, тобто ми в принципі не визнаємо його. Навіть більше, ми з 2014 року є асоційованими членами цього суду, але ми навіть не маємо представника від дипломатичного корпусу, який би просто брав участь навколо засідань цього суду, Україна там просто відсутня, абсолютно. В нас немає навіть відповідальної людини в МЗС, яка б курувала роботу  з МКС. Це нонсенс, і це така непрактична позиція в різних структурах, вона доволі дивна, і вона не може привести до позитивних результатів, якщо ми не станемо проактивними», – пояснив Володимир Яворський.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini