11 Грудня, 2023, 15:56

Україні потрібна національна політика, яка впливатиме на нацменшини росії, – військовослужбовець ЗСУ

Росіяни використовують національні меншини, кидаючи їх на «м’ясні штурми» у війні з Україною. Це спостерігалося, зокрема, минулої зими під Бахмутом, і зараз така ж ситуація під Авдіївкою. Однак, Україна зі свого боку, на державному рівні має впливати на малі народи росії і транслювати на них ідеї національного відродження та самовизначення. 

На цьому під час марафону в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив Саїд Ісмагілов, військовослужбовець ЗСУ.

«Ворог використовує національні меншини проти України. Мені здається, що в нас має бути наша національна політика, яка має впливати на ці національні меншини в росії. Ми маємо доносити ідеї гідності, ідеї збереження своєї мови, культури, релігії, національної самобутності, національної ідентичності поневоленим народам росії», – наголосив він.

Водночас Саїд Ісмагілов зауважив, що татарська молодь вже почала роботу в цьому напрямку. Він, зкорема, акцентував на ініціативі щодо створення нового національного об’єднання, яке буде стояти на захисті національних інтересів України і транслюватиме на ворога, на татар, які живуть у росії, ідеї національної гідності та національної ідентичності.

«Після придушення національної свідомості  в росії офіційні діячі і в Татарстані, і в інших регіонах, що належать до татарського етносу, абсолютно включені в імперські, в загарбницькі ідеї росії. Мають бути здорові національні сили, які транслюватимуть ідеї національного відродження, національного самовизначення для малих народів росії. Мене дуже тішить, що зараз татарська українська молодь працює в цьому напрямку. Я маю надію, що ця ініціатива буде підтримана з боку державних органів, з боку українських національних спільнот», – додав він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini