26 Вересня, 2023, 15:52

Україні необхідно пришвидшити розгляд справ щодо екоциду Росії

Розслідування злочинів та винесення національними судами вироків проти окупантів полегшить доказування фактів завдання шкоди Україні в міжнародних судах. Допоки не буде судового рішення від українського суду, притягнути країну-терориста до відповідальності в міжнародному арбітражі буде неможливо. 

“Спочатку  визнати екоцид в нашій державі має український суд.  У подальшому, ці вироки дозволять на міжнародному рівні принаймні накладати на злочинців санкції. Зараз щодо України діє спеціальний порядок розслідування певної категорії справ, зокрема і екоциду, коли можна притягувати до відповідальності за відсутності обвинуваченого. І в нас є така практика. У травні вже було притягнуто по статті 438 ККУ(Порушення законів та звичаїв війни) двох російських генералів, причетних до зруйнування Каховської ГЕС і небезпеки в Чорному морі”, – пояснює адвокатка та експертка з екополітики WWF-Україна Софія Шутяк.

На сьогодні в Україні порушено 15 кримінальних справ, кваліфіковані як  екоцид.  Навіть за попереднім підрахунком, збитки  нашому довкіллю оцінюються  у майже 57 млрд доларів США.  Україна кваліфікує екологічні злочини Росії за двома статтями Кримінального кодексу: ст. 438 — воєнні злочини та ст. 441 — екоцид.

Повний запис дивіться на YouTube-каналі.

?Медіацентр розташований на вул. Руська, 20. 

З 10:00 по 18:00 Медіацентр працює в режимі коворкінгу.

Для довідок:

+38 067 652 91 97

Telegram|Facebook|Twitter

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini