Олександр Ставнійчук, заступник начальника управління, начальник відділу екологічного контролю Управління екологічного контролю та методології Міндовкілля, Тетяна Тимочко, голова ГО «Всеукраїнська екологічна ліга», Богдан Вихор, виконавчий директор WWF-Україна, Анастасія Скок, екологічна директорка ГО «Save Dnipro», Лоріна Федорова, фахівчиня зі сталого землекористування ГО «Екодія»
6 Лютого, 2023, 15:52

Україні критично важливо прийняти закон про відновлення природи, який визначатиме критерії того, як відновити втрачене — WWF-Україна

Законодавчі ініціативи щодо відновлення України після війни мають враховувати необхідність відновлення та збереження природи. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив виконавчий директор WWF-Україна Богдан Вихор.

«Важлива річ, на яку я хотів би звернути увагу, — нам критично важливо прийняти закон про відновлення України, зокрема закон про відновлення природи України, який буде рамковим і визначатиме критерії післявоєнного відновлення України. Для того, щоб ми чітко розуміли, як нам відновити втрачене. Цей рамковий закон буде говорити, що нам робити в цьому випадку — консервувати, відновлювати, розміновувати і тому подібне. Можуть бути інші законодавчі ініціативи, які гарантуватимуть те, що ми не перетнемо червоних ліній у післявоєнному відновленні України. Наприклад, жодних проєктів без оцінки впливу на довкілля або стратегічної екологічної оцінки. В іншому випадку ми просто можемо з необережності зруйнувати те, що у нас залишилося — ті залишки природи, які в нас є», — розповів Вихор.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini