Україна забезпечена майже 8,5 млн доз вакцин від COVID-19, переглянуто підходи для зберігання в умовах відсутності електрики — МОЗ
Фото з відкритих джерел
27 Січня, 2023, 16:13

Україна забезпечена майже 8,5 млн доз вакцин від COVID-19, переглянуто підходи для зберігання в умовах відсутності електрики — МОЗ

Навіть під час повномасштабної війни вакцинація українців від коронавірусної інфекції та інших захворювань не припинялася. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив головний державний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров’я України Ігор Кузін.

«Вакцинація не була припинена по території України, окрім зон проведення активних бойових дій або регіонів, де не дозволяла безпекова ситуація. Але інфраструктура імунізації з першого дня війни була зменшена майже на ⅔ і це означає, що зараз працює менша кількість пунктів щеплення. Але разом з тим більш інтенсивно запрацювали мобільні бригади. Зараз Україна забезпечена вакцинами: сумарно майже 8,5 млн доз вакцини є. Це вакцини Coronavac, Pfizer, у тому числі дитячи, та Johnson», — повідомив Кузін.

Головний санітарний лікар пояснив, як змінився підхід до зберігання термолабільних вакцин в умовах відключень енергопостачання. 

«МОЗ було переглянуто підходи до того, яким чином зберігати вакцини. Була змінена система логістики і ми концентруємо переважно вакцину на рівні великих закладів, де 100% забезпечується резервне електропостачання. Було відкореговано алгоритми дій медиків по кратності перевірки умов зберігання. Будь-яка партія вакцини, яка зберігалася в неналежних умовах, буде утилізована. І в умовах пунктів щеплення використовується перекваліфіковане обладнаня, яке набагато довше тримає заявлену температуру для збереження вакцини», — зазначив Кузін.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini