29 Березня, 2024, 14:35

Україна використовує інноваційні підходи в лікуванні туберкульозу, які втричі скорочують час одужання

На сьогодні в Україні використовуються інноваційні підходи в лікуванні туберкульозу. Так, наразі є можливість вилікувати пацієнтів з мультирезистентним туберкульозом (форма туберкульозу, що резистентна до щонайменше двох найбільш ефективних протитуберкульозних препаратів – ред.) в період від 6 до 9 місяців замість 18-24 місяців, як це було раніше.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

«Зараз в Україні є достатня кількість інноваційних підходів і можливостей для того, щоб отримати сучасне ефективне лікування. І Україна вже декілька років працює по оновлених протоколах ВООЗ. Наші схеми лікування та підходи до профілактики і до лікування відповідають найкращим європейським і навіть світовим стандартам. Якщо взяти по, наприклад, мультирезистентному туберкульозу, то раніше він виліковувався в середньому від 18 до 24 місяців. Зараз, шляхом застосування інноваційних препаратів є можливість, вилікувати пацієнта від 6 до 9 місяців», – зазначив він.

Зокрема, за словами Ігоря Кузіна, однією з новітніх схем лікування туберкульозу є схема BPaL, яка використовується в Україні та світі.

«По суті це інноваційні ліки, які застосовуються та зараз є ефективними. Вони призначаються в середньому, залежно від клінічних особливостей, від 6 до 9 місяців. Застосування, яке вже почалося в Україні, починалося з пілотного проєкту і перейшло вже на більш рутинну основу, дійсно показує хороші результати», – пояснив заступник міністра.

Ігор Кузін наголосив на тому, що ви питанні захворюваності на туберкульоз  відбулося дуже багато змін, зокрема, до підходів стосовно госпіталізації та діагностичних процедур. 

Він підкреслив, що система охорони здоров’я через Національну службу здоров’я України має відповідну мережу як обласних фтизіопульмонологічних центрів, які надають високоспеціалізовану допомогу, точно так ця послуга доступна і на рівні первинної ланки медичної допомоги, де сімейний лікар може забезпечувати амбулаторне ведення такого пацієнта. 

«Система зараз спроможна надати пацієнтам ефективну, якісну і найголовніше безкоштовну допомогу», – додав Ігор Кузін.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini