Сергій Марченко, міністр фінансів, Медіацентрі Україна — Укрінформ
14 Листопада, 2022, 17:04

Україна веде перемовини з МВФ щодо нової програми — міністр фінансів Марченко

Україна веде перемовини з Міжнародним валютним фондом щодо нової програми. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив міністр фінансів Сергій Марченко. За його словами, майже половина цьогорічного бюджету України буде фінансувати за рахунок зовнішніх надходжень, тож Міністерство намагаються залучати кошти з різних країн.

“Для нас пріоритетними є грантові кошти. Грантові кошти надходять від уряду Сполучених Штатів в цьому році, від Німеччини надходять грантові кошти. Європейська комісія дає нам кредит макрофінансової допомоги на 18 млрд євро. Це буде кредитна підтримка, вона довгострокова на 15-20 років, відсоткова ставка досить невелика, враховуючи вартість запозичень на ринку капіталів. Тому, в принципі, це також нас влаштовує”, — пояснив Сергій Марченко. 

Нагадаємо, за даними Міністерства фінансів України, доходи держбюджету-2023 передбачено у сумі 1 329,3 млрд грн, видатки – 2 640,2 млрд грн, прогнозований дефіцит – до 20,6% ВВП.Серед пріоритетних видатків: національна безпека і оборона країни, соціальний захист, підтримка ветеранів, освіта та охорона здоров’я. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini