фото з telegram Максим Козицький/Львівська ОВА (ОДА)
26 Жовтня, 2022, 13:46

Україна шукає у ЄС обладнання для ремонту пошкоджених енергетичних об’єктів, виготовлення деяких трансформаторів може зайняти півтора року — директор Центру досліджень енергетики

Україна шукає у Європі обладнання, необхідне для відновлення роботи об’єктів енергетичної інфраструктури, які зруйнували або пошкодили росіяни. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна заявив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

«Ми в активному діалозі з європейськими енергетиками на всіх напрямках: і з виробниками відповідного обладнання, і з компаніями-операторами, які мають певні резерви часом. Не для всього обладнання є резерви, чимало виробляють лише під замовлення. Це довгий процес: від півроку і до півтора року, щоб виробити певні високотехнологічні трансформатори», — розповів Олександр Харченко.

За його інформацією, попри всі труднощі відновлення триває. Більше того, українська енергетична система стає більш стійкою до атак.

«Оборона поліпшується, щодня  ми стаємо сильнішими. Задіяно зараз дуже багато різних заходів і кроків, які пом’якшують результати атак. Тривають ремонти, учора я був на об’єкті, який 11 жовтня був повністю зруйнований, а післязавтра його знову запустять у повноцінному форматі роботи», — заявив директор Центру досліджень енергетики.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini