Україна просить внести зміни до статуту ОБСЄ, щоб виключити росію з організації
Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявила Євгенія Кравчук, заступниця голови комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, заступниця голови фракції Слуга народу членкиня української делегації в ПА ОБСЄ.
«В ОБСЄ механізм виключення потрібно прописати. Ми подали правку до змін у регламенті, які дозволять виключити країну, яка чинить агресію проти іншої країни-члена організації. Але необхідно, щоб за це проголосували країни-члени. Голосування відбудеться на наступній сесії восени», – розповіла вона.
За словами народної депутатки, росію та білорусь можуть не допустити на наступне засідання ОБСЄ, таким чином, вдасться уникнути блокування змін до статуту зі сторони агресора.
«Лишається небезпека, що росія буде тиснути на своїх сателітів. Але, якщо виключення росії не відбудеться, це поставить під сумнів дієздатність ПА ОБСЄ в цілому», – наголосила вона.
Євгенія Кравчук розповіла, що на сесії Парламентської асамблеї ОБСЄ було прийнято три резолюції, які стосуються України. Перша і найважливіша, ініційована Україною, США та Литвою, в якій засуджують агресію росії проти України. Друга резолюція стосувалася захисту журналістів, які працюють в умовах воєнних конфліктів. І третя резолюція – щодо гуманітарних наслідків війни росії проти України.
Члени ОБСЄ закликали створити спеціальний міжнародний трибунал, що дає нашим МЗС та Мінюсту мати додаткові аргументи у відстоюванні створення міжнародного військового трибуналу. Крім того, прийняті резолюції зафіксували, що дії росії в Україні має ознаки не лише воєнних злочинів, але й геноциду.
«Велика увага була приділена знищенню культурних цінностей в Україні. Що росія цілеспрямовано нищить спадщину нашої держави. Українська делегація вже підняла питання про відновлення культурного спадку», – розповіла народна депутатка.
Делегаціям росії та білорусі не видали візи, тому їх не було на засіданні ОБСЄ.
Нагадаємо, щорічна сесія є найбільшим заходом Парламентської асамблеї ОБСЄ у календарному році. Цьогорічна 29-а щорічна сесія проводилась вперше після трирічної перерви. Крім того, вперше за два десятиліття захід ПА ОБСЄ проводив парламент Сполученого Королівства.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini