Фото: chnpp.gov.ua
17 Березня, 2022, 12:02

Україна працює над тим, щоб з’єднати ЧАЕС з українською енергосистемою як мінімум двома лініями електропередач — Кудрицький

Україна продовжує відновлювати надійну схему енергопостачання Чорнобильської атомної електростанції. Вона повинна бути з’єднана з українською енергосистемою як мінімум двома лініями електропередач. Про це під час брифінгу у медіацентрі «Україна» розповів голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький. 

За його словами, це необхідно, щоб станція мала резервне джерело енергозабезпечення на випадок пошкодження однієї із ліній електропередач.  

«Поки ця робота не завершена. Наші люди змушені домовлятися про коридори, їздити на територію, де відбуваються обстріли. Я не можу розкрити більше деталей щодо статусу цих ремонтів. Наразі відсутні підстави хвилюватися про ядерну безпеку України та Європи, пов’язану з проблемами в енергопостачанні станції чи живленні цих охолоджуючих систем для паливних збірок. Ситуація контрольована. Ми намагаємося відновити надійну схему енергопостачання ЧАЕС», — розповів Кудрицький. 

Крім того, він нагадав, що певний час ЧАЕС працювала без зовнішнього енергопостачання. Систему охолодження відпрацьованого ядерного палива, яке зберігається на станції живили завдяки дизель-генераторам. 

«Сама станція давно вже не працює, але вона важлива тим, що там зберігається відпрацьоване ядерне паливо. Там є декілька важливих об’єктів, які потребують енергопостачання. Наші бригади неодноразово лагодили лінії, які живлять ЧАЕС з боку української енергосистеми. Адже вони були перебити обстрілами окупантів. Наші працівники робили це з ризиком для свого життя, бо доводилося заїжджати до місць пошкоджень через сіру зону. Вони фактично під дулами автоматів робили свою роботу», — додав голова правління «Укренерго». 

Нагадаю, 16 березня українська енергосистема, після трьох тижнів автономної роботи, приєдналась до об’єднаної енергосистеми Європейського Союзу. 

Стежте за новинами Медіацентру «Україна» у наших соцмережах:

Telegram: https://t.me/lvivmediacenter

Twitter: https://twitter.com/CenterUkraine

Facebook: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/

YouTube: https://bit.ly/37tPlKl