18 Червня, 2024, 13:42

Україна отримає кредит 50 млрд доларів, який буде виплачуватися з заморожених російських активів 

50 мільярдів доларів допоможуть стабілізувати та забезпечити макростабільність в 2025 році. Кошти можуть надійти в країну вже до кінця цього року.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила перша віцепремʼєр-міністерка України – міністерка економіки Юлія Свириденко.

«Якраз напередодні Конференції в Берліні відбулася зустріч країн Великої сімки, і було прийнято надважливе рішення, я вважаю, що воно революційне, історичне – про те, що ми зможемо використовувати прибутки від конфіскованих російських активів. По суті нам нададуть кредит на 50 мільярдів доларів. Ці 50 мільярдів допоможуть нам стабілізувати і забезпечити нашу макростабільність в 2025 році. Це стало можливим за рахунок того, що 300 мільярдів заморожених російських активів, вони заморожені в Європейському Союзі, є частина активів в США, Великобританії, інших країнах. Тому якраз можливість використовувати надприбутки дала змогу нам прийняти це рішення про надання гранту на 50  мільярдів», – пояснила Юлія Свириденко.

Водночас вона висловила сподівання, що після напрацювання відповідного механізму Україна зможе отримати ці кошти вже до кінця поточного року.

«Рішення нам дозволяє бути трохи більш впевненими в 2025-му році,  і зараз ми маємо вже можливість планувати і спрямовувати ці ресурси на ті потреби, які ми вважаємо пріоритетними, на сектор безпеки та оборони. Ми сподіваємось, що макроекономічна стабільність завдяки й цьому рішенню в тому числі буде забезпечена. Це надзвичайно важливе рішення і сподіваємось, що зараз буде напрацьований механізм і ми отримаємо ці гроші до кінця цього року», – додала Юлія Свириденко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini