3 Листопада, 2023, 13:12

Україна не буде позбавлена військової допомоги від США, однак це можуть бути менші суми, – Федір Веніславський

Палата представників США схвалила законопроєкт про надзвичайну допомогу Ізраїлю, де не йдеться про допомогу Україні, хоча це передбачалося раніше. Однак під час проходження цього документа через Сенат є всі шанси, що Україна отримає обіцяну допомогу, але це можуть бути не ті суми, які були озвучені президентом США.

Таку думку під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ висловив народний депутат, член комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.

«Ми сподіваємося, що під час проходження цього законопроєкту через Сенат, в нас є шанси, що Україна отримає цю допомогу. Але навіть, якщо розглядати негативний варіант, то все одно законопроєкт про надання Україні допомоги буде ухвалений. На сьогодні ми маємо підтримку і республіканців, і демократів, тому якихось вкрай негативних результатів розгляду питання про надання Україні фінансової, військово-технічної допомоги особисто я не очікую. Можливо, це питання дещо буде трохи більш затягнутим, можливо будуть не ті суми, які були озвучені президентом США Байденом. Але те, що Україна не буде позбавлена військової допомоги з боку нашого найбільшого і найпотужнішого союзника, в цьому сумнівів, напевно, немає ні в кого», – пояснив народний депутат.

Федір Веніславський зазначив, що через вибори, які заплановані в США в наступному році, питання допомоги набуває політичного забарвлення. Однак політик висловив сподівання, що протягом дуже короткострокової перспективи є шанси Україні разом з Ізраїлем отримати ту допомогу, яку було задекларовано президентом США.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini