2 Лютого, 2024, 14:39

Україна може отримати перший транш допомоги від ЄС вже в березні – представник України при ЄС

Європейський Парламент вже наприкінці лютого зможе проголосувати за виділення Україні 50 мільярдів євро. Це дозволить вже в березні отримати перші кошти з виділеної для України допомоги.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Всеволод Ченцов, представник України при ЄС.

«Дуже важливо, що вчора принципове політичне рішення було ухвалено. І тепер всі причетні органи і Рада Європейського союзу, і Європейська комісія, і Європейський парламент можуть завершити так званий тріалог, який вони розпочали нещодавно. Очікується, що вже наступного тижня законодавча пропозиція буде остаточно узгоджена, і Рада, вищий орган Європейського Союзу, може його ухвалити навіть за письмовою процедурою. І Європейський Парламент, як ми очікуємо, зможе проголосувати за цей інструмент через сесію, тобто до кінця цього місяця», – пояснив він.

За словами Всеволода Ченцова, для України важливо, щоб інструмент почав діяти саме в частині макрофінансової стабільності України. Крім того, важливо, аби перший транш в рамках виділеної допомоги був більшим, ніж заплановані стандартні транші в рамках цього інструменту.

«Якщо все складеться так, як на сьогодні планується, то вже в березні ми зможемо отримати перші гроші з цього інструменту. Ми намагаємося, щоб перший транш був більший, ніж орієнтовні стандартні транші в рамках цього інструменту. Вони, як і попередня макрофінансова допомога, плануються в районі 1,5 мільярда євро, але перший в рамках нового інструменту, ми б хотіли, аби був більший для того, щоб покрити і поточні видатки, і той дефіцит, який в нас складається в перші місяці року», – зазначив представник України при ЄС.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini