Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики, Медіацентр Україна-Укрінформ
Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики, Медіацентр Україна-Укрінформ
3 Лютого, 2023, 17:04

Україна має технічні ліміти з боку Європи на імпорт 600 мВт вдень та 700 мВт електроенергії вночі, протягом 1-1,5 місяця буде розширення — Харченко

Днями прем’єр-міністр України зазначив про необхідність імпорту до 2 гВт електроенергії з ЄС. Цю заяву прокоментував під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

«Це абсолютно об’єктивно. Ми синхронізовані з європейською енергосистемою. Ми маємо з ними великі перетоки. Зараз маємо певні технічні ліміти з європейського боку на 600 мВт вдень і на 700 мВт вночі — це те, що ми можемо зараз імпортувати. З одного боку, розширити необхідно, і це буде зроблено, діалог з європейськими партнерами йде. Я абсолютно вірю, що протягом місяця-півтора вони будуть зроблені. Але є інша обставина — ціна на європейську електрику, бо за неї треба сплачувати. Вже є бізнеси, які розуміють, що краще сплатити ринкову європейську ціну, ніж чекати у моря погоди. Вони вже пішли замовляти цю електрику. Цей струмочок, який має найближчим часом стати більш потужним, вже пішов», — зазначив Харченко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini