Анна Дерев’янко, виконавча директорка Європейської Бізнес Асоціації у Медіацентрі Україна, 7 липня
7 Липня, 2022, 12:15

Україна має переконати світ, що кошти на відбудову витратимо без корупції —  Європейська Бізнес Асоціація

Обговорення механізмів відбудови України ще триває. Єдиного інструменту, як акумулювати та витрачати кошти на відновлення нашої держави після війни наразі немає. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповіла виконавча директорка Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев’янко. За її словами, такими є підсумки Конференції з відновлення України, яка днями пройшла у швейцарському Лугано.

«Найімовірніше, основні інвестиції будуть надходити з держав, будуть іти через державні канали. Також буде сформований Фонд. Єврокомісія запропонувала один варіант платформи, Україна пропонує інші варіанти. Зійдуться десь посередині. Має бути, як на мене, одна установа, яка мала б відповідати за збір і прозору витрату коштів для відновлення країни. Але, мені здається, остаточного розуміння як ці  механізм працюватимуть, немає», — розповіла Анна Дерев’янко.

За її інформацією, ключовим питанням для іноземних партнерів є відсутність корупції під час витрати коштів на відбудову.

«Якщо іноземці побачать, що є хоча б натяк на корупцію, буде важко збирати кошти на відновлення нашої держави», — пояснила виконавча директорка Європейської Бізнес Асоціації.

Нагадаємо, за підсумками Конференції з відновлення України, яка відбулась у швейцарському Лугано 4—5 липня, лідери близько 40 країн підписали декларацію, що містить низку принципів для відбудови держави. Країни взяли на себе зобов’язання підтримувати Україну в повоєнному відновленні, і погодилися з необхідністю широких реформ для підвищення прозорості та боротьби з корупцією.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini