Україна має експортувати 3 млн тонн зерна на місяць, щоб у наших аграріїв було майбутнє — Український клуб аграрного бізнесу
План мінімум для України — експортувати 3 мільйони тонн зерна щомісяця. Тоді вітчизняне сільське господарство зможе функціонувати. Про це під час брифінгу у Медіацентрі України заявив генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Роман Сластьон. За його інформацією, станом на 24 лютого цього року в Україні було понад 20 млн тонн зерна для експорту.
«У минулому році ми зібрали рекордний врожай — 86 млн тонн зерна, з них для внутрішнього ринку потрібно лише 19 млн тонн. А до початку війни ми встигли експортувати тільки 44 млн тонн зернових», — розповів Роман Сластьон.
За його словами, у березні цього року обсяг експорту був незначний, вдалося вивезти лише близько 300 тисяч тонн зернових. У квітні налагодилися логістичні ланцюжки, тож змогли продати за кордон майже мільйон тонн. У травні планують сягнути обсягів у півтора мільйони тонн.
«Є доволі багато напрацювань, як розширити наші експортні можливості. Зокрема, спрощення, які очікуються на польсько-українському та румуно-українському кордонах. І це має нам дати перспективу вийти на 3 млн тонн. Якщо ми вийдемо на такі обсяги, тоді в сільського господарства є майбутнє. Бо без експорту вирощувати такі обсяги зернових і олійних культур нам не потрібно», — сказав директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».
Роман Сластьон також розповів, зараз в Україні діє спеціальна Координаційна рада при Міністерстві аграрної політики. До неї входять всі учасники ринку, які спільно розробляють можливості українського експорту.
«Крім того ведеться серйозна робота з країнами ЄС. Вони також напрацювали певний план дій, який містить 20 пунктів, як ми можемо поліпшити нашу логістику: як автомобільну та залізничну, так і річкову», — повідомив Роман Сластьон.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini