Фото Медіацентр Україна – Одеса: Маркіян Дмитрасевич, заступник міністра аграрної політики та продовольства України
28 Квітня, 2023, 15:50

Україна хоче подовжити строк дії зернової угоди на рік

А також розширити географію на порти Миколаївської області. Проте постійно стикається зі звинуваченнями з боку росії. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Маркіян Дмитрасевич, заступник міністра аграрної політики та продовольства України.

“Зараз йдуть переговори про строки дії зернового коридору. З боку України є пропозиції розширити дію угоди на порти Миколаївської області. З нашої сторони також лунають пропозиції продовжити дію угоди хоча б строком на один рік. Це потрібно для того, щоб мати впевненість та планувати свої дії та виробництво. Але на ці заклики отримаємо заяви про скорочення строку дії зернової угоди, претензії, стикаємося з наклепом та саботажем”, – зазначив посадовець.

Він також додав, що подальшу успішність зернового коридору прогнозувати важко, тому що через “відвертий саботаж російських інспекторів” через Босфорську протоку проходить лише декілька суден на добу. А сам “зерновий коридор” працює на третину своїх можливостей. 

“Але вважаючи на важливість України у забезпеченні світової продовольчої безпеки, зацікавленість в цьому ООН та Туреччини, ми далі ведемо переговори та вважаємо, що отримаємо успішний результат”, – підкреслив Дмитрасевич.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini