Олександр Хара
29 Листопада, 2023, 18:01

Україна буде в НАТО: сьогодні в Брюсселі вирішується яким шляхом вона прийде до Альянсу – експерт

Україна буде в НАТО – це остаточне рішення, але сьогодні в Брюсселі вирішується за якими критеріями і яким чином наша держава стане членом Альянсу.

Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів експерт Центру оборонних стратегій Олександр Хара.

“Під час Вільнюського саміту було схвалено рішення, що Україна ще більше просунеться в НАТО: практично омине план дій щодо членства в НАТО (так званий ПДЧ) і починає свою інтеграцію до Альянсу. Сьогодні починається засідання на рівні міністрів закордонних справ фактично Ради Україна – НАТО, на якому будуть обговорені критерії, які ми маємо зробити, щоб стати членами НАТО. Український уряд презентує документ, де визначені ключові авторитети, за якими через певний час нас зможуть оцінити в Альянсі”, – повідомив експерт.

Хара подав надію, що Україна може зайти в НАТО одразу після Швеції.

“На шляху до НАТО є два моменти: це наша готовність і воля наших партнерів, щоб прийняти нас до Альянсу. Зараз там 31 країна. наступна – Швеція, якщо Туреччина та Угорщина розблокують їй вхід. 33 – може містом для України. Красива цифра”, – вважає Олександр Хара.

Експерт вважає, що все залежить не тільки від бажання українців, але від рішучості партнерів по Альянсу.

“Сьогоднішній захід важливий з точки зору оформлення тих умов, які ми маємо виконати для того, щоб формально наблизитися до членства в Альянсу. Але політична воля нікуди не дівається. Наші партнери у Вашингтоні та у Берліні не хочуть спровокувати безпосереднього конфлікту з російською федерацією і розуміють, що поки що Україна по певних параметрах не готова бути членом Альянсу”, – підкреслив експерт.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini