18 Червня, 2024, 13:54

Ударне угруповання ворога проводить навчання в Азовському морі – Дмитро Плетенчук

Наразі в Азовському морі перебуває угруповання з шести кораблів ворога, три з яких є носіями крилатих ракет проєкту «Буян-М». З характеру дій можна казати про те, що ворог там проводить навчання.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук.

«В Азові перебуває ударне угруповання, там воно набагато більше (ніж у Чорному морі – ред.). Там щонайменше шість кораблів, з них три є носіями крилатих ракет проєкту «Буян-М» і три великі десантні кораблі. Враховуючи характер їхніх дій та склад угруповання, можна зробити висновок, що це навчальний процес, враховуючи те, що навчальний рік розпочався в збройних силах так званої російської федерації. І Азовське море росіянами може вважатися більш безпечним, ніж Чорне, за рахунок того, що, як вони вважають, контролюють Керченську протоку», – зазначив Дмитро Плетенчук

За його словами, враховуючи, що Азовське море досить мілке і кількість рекомендованих шляхів обмежена, то росіяни перебувають в одній локації з цивільними суднами.

«Відповідно, росіяни перебувають в одній локації з цивільними суднами, яких теж там багато та використовують їх у якості «щита», що в принципі є звичною тактикою для росіян», – додав він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini