5 Грудня, 2023, 17:59

У Верховній Раді планують зареєструвати законопроєкт, який врегулює питання  відстрочки від призову та вручення повісток 

Найближчим часом у Верховній Раді може бути зареєстрований законопроєкт, яким будуть врегульовані питання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, а також вдосконалені питання вручення повісток військовозобов’язаним.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив народний депутат, член комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, представник Президента у ВРУ Федір Веніславський.

«Насамперед чітко визначаються підстави, за яких військовозобов’язаний має можливість мати відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації. Для того, щоб не допускати, з одного боку, зловживань, з іншого боку – для того, щоб ті військовослужбовці, військовозобов’язані, які мають на утриманні осіб з інвалідністю, дітей, непрацездатних осіб до 18-річного віку, могли за ними здійснювати належний догляд і не були призвані на військову службу. Ці питання всі удосконалено», – пояснив Федір Веніславський.

Законопроєкт, який планують зареєструвати у ВРУ, також передбачає удосконалення питання вручення повісток для військовозобов’язаних.

«Зокрема, пропонується, щоб уникнути конфліктних ситуацій і не давати можливості військовозобов’язаним якимось чином не виконувати законні вимоги представників територіальних центрів комплектування і соціальної підтримки, що військовозобов’язані під час дії правового режиму воєнного стану повинні мати одночасно з документами, які посвідчують особу, також відповідний документ про придатність до військової служби, про перебування на військовому обліку для того, щоб не було підстав для конфліктних ситуацій та зловживань», – додав народний депутат.

Крім того, зазначив Федір Веніславський, в законопроєкті пропонується удосконалити деякі питання, пов’язані з діяльністю всіх складових органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій в питанні проведення мобілізаційних заходів.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini