Фото з Facebook АрселорМіттал Кривий Ріг
13 Червня, 2022, 12:18

У травні українські металурги не виробили навіть 20% від минулорічних обсягів — голова ради Федерації металургів

Обсяги виробництва в українській металургії впали у кілька разів через напад росії на Україну. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна заявив голова ради Федерації металургів Сергій Біленький.

«Якщо дивитися на 5 місяців поточного року і порівнювати з 5 місяцями попереднього: обсяги зменшилися більше, ніж вдвічі. Якщо дивитися конкретно на травень, то по чугуну, сталі і прокату ми не виходимо навіть на 20% обсягів травня 2021», — розповів Сергій Біленький.

За його словами, причина, зокрема, у тому, що два дуже великі металургійні комбінати розташовані у тимчасово окупованому Маріуполі.

«Вони законсервовані та пошкоджені. Ступінь пошкоджень визначити неможливо, бо немає доступу до цих територій. Інші металургійні комбінати також працюють далеко не на повну потужність», — пояснив голова ради Федерації металургів.

Крім того, за інформацією представника Федерації, навіть ту продукцію, яку вдається виробити, дуже важко вивезти за кордон.
«Всі порти заблоковані, єдина можливість транспортування — залізницею. Але там велика конкуренція з іншими виробниками, зокрема, з виробниками зернових. Тож ситуація складна, але сподіваємося на краще, що буде поступово стабілізуватися», — заявив Біленький.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini