19 Лютого, 2024, 17:01

У росії немає достатньо сил на північному кордоні для здійснення повторного вторгнення – ДПСУ

Наразі на північному кордоні в рф немає достатньо сил для повторного вторгнення.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

«Якщо казати про напрямок кордону з білоруссю, то росія не має достатніх сил там для того, щоб здійснити повторне вторгнення. Свого часу росія вивела всі свої підрозділи з білорусі , які знаходилися там або ж на підготовці, або на злагодженості дій з білоруськими підрозділами і перебували переважно на полігонах. Коли ці підрозділи були виведені на територію росії, в рамках ротації нових заведено не було», – зазначив Андрій Демченко. 

Він підкреслив, що загрози наразі з цього напрямку не відмічається, проте потрібно бути готовими до розвитку будь-яких ситуацій.

За словами Андрія Демченка, на кордоні з росією у ворога також недостатньо сил для повторного вторгнення. 

«По кордону з росією – звісно, що з того боку рф має певну кількість сил, це орієнтовно 19-20 тисяч військовослужбовців. Але, якщо брати всю протяжність кордону з росією, яку контролює Україна, то тих сил, які має росія  на цьому напрямку, недостатньо для того, щоб здійснити повномасштабне вторгнення», – пояснив речник ДПСУ.

Водночас він зазначив, що, якщо росія вдасться до певних кроків, то це будуть більш тактичні дії.

«Всі дії, які зараз росія здійснює  на кордоні з Україною, направлені у першу чергу на те, щоб Україна тримала необхідну кількість своїх підрозділів, посилюючи цей напрямок, і не перекидала їх на більш важливі напрямки, де зараз ведуться повномасштабні бойові дії», – пояснив Андрій Демченко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini