Віцепрем’єр-міністр — Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук, народний депутат України Олександр Бакумов, Медіацентр Україна-Укрінформ
1 Грудня, 2022, 19:29

У Медіацентрі Україна — Укрінформ відбулася презентація проєкту Закону України «Про застосування та дотримання норм міжнародного гуманітарного права в Україні»

У Медіацентрі Україна — Укрінформ відбулася презентація проєкту Закону України «Про застосування та дотримання норм міжнародного гуманітарного права в Україні». Законопроєкт представили Віцепрем’єр-міністр — Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук та народний депутат України, голова Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань міжнародного гуманітарного та міжнародного кримінального права в умовах збройної агресії російської федерації проти України Олександр Бакумов.

«Історія присудила нам на собі відчути, що таке міжнародне гуманітарне право в дії. Як людина, яка займалася гуманітарними коридорами, формуванням координаційного штабу щодо обміну військовополонених, депортовані діти, кіднепінг — все, що пов’язано з механізмами, які б мали працювати, я побачила, що вони не працюють. Ми мусимо це визнати. Було створено комісію на парламентському майданчику, долучилися експерти, фахівці, громадські організації та наші міжнародні партнери, щоб наш перший в ряді інших законопроєктів народився. Як Кабінет Міністрів, як команда Президента, ми точно знаємо, наскільки це важливо для світу. Через деякий час ми будемо формувати порядок денний щодо міжнародного гуманітарного права, нового світопорядку — і ми це зробимо дуже добре, бо знаємо з власного досвіду, коли механізм не працює», — зазначила Ірина Верещук.

«Міжнародне гуманітарне право — це саме право збройних конфліктів, яке напрацьовувалося століттями і в останнє століття перейшло до ухвалення міжнародних конвенцій. Зокрема, цілої низки Гаазьких і Женевських конвенцій, які регламентують правила ведення війни, правила поводження із військовополоненими, правила взаємодії із цивільним населенням під час окупації. Найголовніше, що істотні порушення цих норм є воєнними злочинами. Кожен комбатант російської федерації, який вчинив воєнний злочин на території України, має бути покараний — до нього мають бути застосовані не тільки національні, а й міжнародні правові механізми. Цей законопроєкт відкриває нам національні можливості для того, щоб розуміти, як в Україні застосовуються і реалізуються норми міжнародного гуманітарного права», — пояснив Олександр Бакумов.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini