Фото - Харківський Медіа Хаб: директор Департаменту охорони здоров’я ХОВА Максим Хаустов
18 Жовтня, 2023, 20:33

«У лікарнях Харківщини функціонуватимуть реабілітаційні відділення: очільник Департаменту охорони здоров’я ХОВА М. Хаустов

Днями в Харківському медіахабі відбувся брифінг директора Департаменту охорони здоров’я Харківської обласної військової адміністрації Максима Хаустова на тему «Розбудова системи реабілітації на базі лікарень в Харківській області».

За словами очільника Департаменту охорони здоров’я Харківської обласної військової адміністрації, впродовж 2023-2024 років у всіх надкластерних та кластерних лікарнях області будуть створені неспеціалізовані стаціонарні реабілітаційні відділення на 30-60 ліжкомісць, з відповідним обладнанням, де працюватимуть мультидисциплінарні команди лікарів та медсестер. На національному рівні працюватимуть 6 спеціалізованих центрів, які охоплять пацієнтів з травмами спинного мозку, людей, які потребуватимуть психологічного відновлення, складної скелетної реабілітації, пацієнтів з важкими нейротравмами, ампутантів. Всі послуги з реабілітації надаватимуться безкоштовно.

Максим Хаустов розповів, що для того, щоб потрапити на стаціонарно-амбулаторну реабілітацію, потрібно звернутися до сімейного лікаря, який видасть направлення. За рік пацієнт може пройти від двох до восьми реабілітаційних циклів.

-На сьогоднішній день в Харківській області реабілітаційна допомога в стаціонарних умовах дорослим і дітям функціонує в 10 закладах МОЗ. В амбулаторних умовах така медична послуга надається в 22 закладах регіону. Медична реабілітація немовлят здійснюється в 7 медичних установах.

Також спікер зазначив, що метою системи реабілітації є – якомога швидше соціалізувати кожного конкретного пацієнта, який звернувся по допомогу.

-Чим більше ми зможемо соціалізувати зараз людей, тим менше буде потім психологічне навантаження на суспільство та родини, – зазначив Максим Хаустов.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini