29 Лютого, 2024, 14:36

В Україні поступово зростає вебдоступність державних онлайн-ресурсів

Вебдоступність державних онлайн-ресурсів поступово зростає другий рік поспіль. У 2023 році 22% проаналізованих сайтів органів влади були на достатньому та високому рівнях доступності для людей з інвалідністю. Порівняно із 2021 роком цей показник зріс на 9%. 

Про це свідчать дані моніторингу базової доступності 100 вебсайтів, проведеного Програмою розвитку ООН (UNDP) в Україні у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України наприкінці 2023-го року, презентація якого відбулася в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Так, автор дослідження, консультант із питань цифрової доступності в UNDP в Україні Дмитро Попов зазначив, що з перевірених у ході моніторингу сайтів 23 підвищили показники базової доступності, 52 не змінили свої результати, 20 сайтів показали певний регрес.

Серед лідерів доступності чотири сайти – портал «Дія. Безбар’єрність», сайт Львівської обласної державної адміністрації, сайт Вінницької обласної державної адміністрації, Харківської обласної державної адміністрації.

Серед ресурсів з найбільшим прогресом доступності такі: сайт Вінницької обласної державної адміністрації, сайт Міністерства економіки України, сайт Львівської, Полтавської, Волинської обласних державних адміністрацій, а також електронний кабінет особи з інвалідністю.

«Ми бачимо позитивну динаміку доступності, все більше стає сайтів з високим рівнем базової доступності і знижується кількість сайтів з низьким рівнем», – наголосив Дмитро Попов.

Водночас керівник «Проєкту підтримки Дія» Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні Володимир Брусіловський зазначив, що Україна робить значний прогрес в бік того, щоб питання вебдоступності стало одним з ключових питань того, аби цифровізація стала інклюзивною, доступною для всіх.  Тому, наголосив він, Програма розвитку ООН за підтримки Мінцифри буде і надалі продовжувати проведення тренінгів, освітніх програм, створення команд, які будуть допомагати іншим міністерствам, іншим органам робити їхні ресурси максимально доступними. 

 «Ми сподіваємося, що цей рік стане переломним роком, коли вся ця підготовча робота, яка була зроблена в попередньому році, затверджені вимоги, затверджений стандарт тощо, ми зможемо в цьому році змінити цей тренд з еволюційного на екстенсивний революційний тренд, коли ми зможемо показати на початок наступного року суттєві зміни», – додав він.

Своєю чергою заступниця директора Департаменту з розвитку електронних послуг у Міністерстві цифрової трансформації України Валерія Ткач акцентувала на основних цілях протягом року:  «Наші основні цілі на цей рік – це приведення всіх наших вебресурсів до цифрової доступності, допомога центральним та місцевим органам виконавчої влади та збільшення електронних послуг».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini