У Києві презентували книгу свідчень та фактів про Революцію Гідності
У Києві відбулася презентація книги класика журналістських розслідувань Павла Романюка «Революція Гідності: Чорна меса. Внутрішні і зовнішні загрози 10 літ тому і сьогодні».
У книзі, презентація якої проходила в Медіацентрі Україна – Укрінформ, автор ділиться невідомими свідченнями про долі і число Героїв Майдану, оприлюднює факти і подробиці подій, викриває таємні злочини і закулісних персонажів, аналізує і зіставляє події, факти, тенденції, обіцянки і наслідки.
Заступник Міністра культури та інформаційної політики України з питань європейської інтеграції Тарас Шевченко наголосив на важливості таких видань, як в контексті вшанування пам’яті Героїв Революції Гідності, так і в контексті вивчення історії української держави, зокрема прийдешніми поколіннями.
«Для того, щоб не було перекручувань історії, як це, на жаль, часто протягом століть виникає в нас, особливо з нашими північними сусідами, які намагаються абсолютно інші історичні наративи нав’язувати, проводити фальсифікацію і створювати враження, що історія була зовсім не такою як насправді. І навіть, здавалося б, в часи доступу до інформації, коли неможливо замовчувати, але росія все одно вдається до методів змішування, вкидання абсолютно різних наративів, щоб заплутати великою кількістю інформації, в тому числі по історичних питаннях, і таким чином втрутитися в думки і в пам’ять людей. І в усіх цих умовах ще більш важливо доносити правду. І я радий, що і міністерство цим невеличким внеском доклалося і змогло підтримати і видавництво, й авторів, які зробили цю книгу», – наголосив він.
Автор передмови до книги, постраждалий учасник Революції Гідності Василь Пазиняк наголосив, що цю книгу варто вивчати і в школах, і в університетах.
«Ця книга буде дуже корисною, щоби в школах, в університетах на історичних факультетах люди вивчали і пам’ятали. Я думаю, що, якщо в школах, хоча б якимись абзацами будуть вивчати, то це буде дуже і дуже корисно для майбутнього України», – переконаний він.
Ілюстраціями до книги стали знімки фотожурналіста, постраждалий учасника Революції Гідності Олександра Тимошенка, яких на Майдані, під час Революції Гідності, він зробив понад 9 тисяч.
«Ця книга надзвичайно цінний матеріал для наступних поколінь.Ілюстраціями до книги стали мої знімки, які зробив. Їх цінність в тому, що вони графічно несуть правду. Те, що сказав словом Павло Романюк у книзі, все в кожному моєму знімку підтверджує цю правду», – додав фотожурналіст.
Водночас Максим Удовиченко, генеральний директор Державного підприємства «Центр захисту інформаційного простору України», у ході презентації наголосив, що книга Павла Романюка правдива та змістовна. Він додав, що в ній автор висловлює свої думки максимально відверто і прямо.
Наразі, за словами Максима Удовиченка, вона видана в обсязі 1000 примірників. Однак, можливо, в цьому році наклад буде збільшений, позаяк це видання, переконаний він, має прочитати кожен.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini