Лілія Гричулевич
27 Грудня, 2023, 13:14

У Грузії реабілітували понад 200 дітей українських захисників

Заснований у 2017 році проєкт “Діти хочуть миру” для моральної та психологічної підтримки маленьких українців, чиї батьки захищають або захищали незалежність і територіальну цілісність України, реабілітував в Грузії понад 200 дітей українських військовослужбовців. 

Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла засновниця і координаторка проєкту «Діти хочуть миру» Лілія Гричулевич.

“Вже шість років ми возимо українців 10-16 років у Грузію. Це діти, в кого батьки воюють, захищаючи Україну. Є діти загиблих героїв або зниклих безвісти. Діти, які знаходилися під обстрілами та постійно знаходяться у стресі. З самого початку була ідея, щоб наші діти спілкувалися з грузинськими дітьми, які також пережили війну 2008 року. Але ті діти вже виросли, а наші знаходяться у війні вже майже десять років”, – повідомила пані Лілія.

Звичайно вона збирає проблемних дітей наших захисників, яким важко навіть розмовляти та знаходитися у суспільстві – таким сильним є стрес від потрясінь війни. Група з десяти таких дітей їде до Грузії. Програма охоплює не тільки відпочинок, але і спілкування, соціальну адаптацію, роботу з психологами та знайомство з культурою, історією і традиціями дружньої українцям Грузії.

“Мета проєкту – покращення фізичного, морального та емоційного стану маленьких українців. А також розвиток «народної» дипломатії між українськими та грузинськими дітьми. Коли діти відчувають підтримку звичайних грузинських ровесників, вони потрохи приходять до тями. З’являється почуття, що ми не єдині боремося за нашу незалежність. Що ця боротьба має сенс. Діти розширяють свій кругозір. Вчаться пізнавати іншу дружню країну, розуміти інших людей. Це все лікує душі та надає віру у майбутнє”, – підсумувала Лілія Гричулевич.

Проєкт здійснюється за підтримки Посольства України в Грузії. Програма перебування дітей в Сакартвело насичена відвідуванням історичних місць, музеїв, театрів, а також дельфінарію і парку розваг. В рамках проєкту передбачені патріотичні заходи з ветеранами російсько-грузинської війни.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini