23 Січня, 2024, 15:43

У грудні логістика портів Великої Одеси була найкращою за час повномасштабного вторгнення – вдалося експортувати понад 6 млн тонн продукції

Попри блокування, які відбувалися останніми місяцями на кордонах з Польщею, експорт української продукції все одно відбувався, зокрема здійснювався Чорним морем. Так, у грудні 2023 року логістика через порти Великої Одеси була однією з найкращих за період повномасштабного вторгнення.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Денис Марчук, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради.

«Логістика через порти Великої Одеси за грудень місяць була однією з найкращих за період повномасштабного вторгнення – 4,8 млн тонн зернових. В сукупності за грудень вдалося експортувати більш як 6 млн тонн. Тому, скажімо, якби Чорне море не працювало, то наслідки через блокування  перетинів між польським та Українським кордонами були ще більшими», – пояснив Денис Марчук.

Водночас, за його словами, за 20 днів січня цього року Чорним морем експортовано понад два мільйони тонн продукції, і показники говорять про подальший потенціал.

«На завантаження сьогодні стоїть понад 36 кораблів, власне для вивантаження, в тому числі, аграрної продукції. І з точки зору безпеки, яку гарантують Збройні сили України нам вдається залучати міжнародні компанії для того, щоб заходити на портову інфораструктуру України, в одеські порти, і відповідно збільшувати експортний потенціал зернових, олійних культур», – додав Денис Марчук.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini