Юрій Щиголь, голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Медіацентр Україна-Укрінформ
Юрій Щиголь, голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Медіацентр Україна-Укрінформ
17 Січня, 2023, 18:00

У 2022 році Урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події зареєструвала 2194 кібератаки, чверть з них на органи влади — Держспецзв’язку

Загроза кібератак з боку російської федерації на українські та європейські системи залишається високою і ставатиме дедалі більшою. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації Юрій Щиголь.

«Головною метою кібератак є шпіонаж, отримання даних про громадян, системи, логістику переміщення всередині країни, в тому числі засобів ураження, знищення критичної інфраструктури, а також інформаційно-психологічні заходи впливу. У 2022 Урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події CERT-UA зареєструвала та дослідила 2194 кібератаки, з 24 лютого — 1655. Чверть з них була спрямована проти уряду та місцевих органів влади», — повідомив Щиголь.

Голова Держспецзв’язку наголосив: найбільш популярним способом кібератакування є розсилка шкідливого програмного забезпечення за допомогою звичайних листів. 

«Саме тому ми закликаємо всіх відповідально відноситись до кібергігієни: це робота кожного з вас. Кожен із вас є тим елементом, який відповідальний за загальну безпеку кіберпростору. Особливо це стосується державних службовців», — додав Щиголь.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini