Фото Медіацентр Україна – Одеса: Денис Ястреб, генеральний директор Національної Асоціації Страховиків України
19 Травня, 2023, 16:31

У 2022 році через війну страховий ринок України обвалився на 70% – експерт

Але в першому кварталі 2023 року ринок страхових послуг відновився та перевищив показники 2021 року за аналогічний період. Таку інформацію на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса озвучив Денис Ястреб, генеральний директор Національної Асоціації Страховиків України.

“В перші місяці війни показники діяльності різко впали — подекуди аж до 70% були втрати у страхових преміях. Але в травні ми зрозуміли, що потрібно відновлювати свою діяльність і почали більш інтенсивно опрацьовувати запити населення по виплатах за пошкоджене майно. Влітку та восени ринок почав відновлюватися”, – розповів експерт.

Найбільший ріст у 2022 році показала послуга “Зелена карта” – страховий поліс, який потрібно придбати при виїзді за кордон. Вона зайняла трете місце серед інших послуг.

“Це сталося через те, що наші громадяни тікали від війни в Європу. Обсяг страхових премій по цьому виду страхування у 2022 році становив 4 млрд гривень, тоді як у 2021 році цей показник був 1,7 млрд гривень. Зростання більше ніж на 100%”, – зазначив Ястреб.

Він додав, що у першому кварталі 2023 страхові премії по цьому виду страхування становили 1 млрд 156 млн гривень. Й спостерігається незначна тенденція до зниження, тому що українці потрохи повертаються додому, але все одно, обсяги за цим видом страхування і 2023 році будуть “досить великими”.

Ястреб також зазначив, що у першому кварталі 2023 року показники страхового ринку перевищили показники 2021 року за аналогічний період, але це переважно пов’язано з рівнем інфляції в Україні.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini