Денис Марчук, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради, Медіацентр Україна-Укрінформ
Денис Марчук, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради, Медіацентр Україна-Укрінформ
31 Січня, 2023, 17:02

У 2022 аграрний сектор експортував продукцію на понад $23 млрд, в загальній структурі експортних можливостей це 53% — Всеукраїнська аграрна рада

Посівна кампанія у 2023 році відзначиться низкою негативних факторів, пов’язаних як з війною, так і з російським впливом на експорт української продукції. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

«Незважаючи на війну і втрати, які понесли товаровиробники, держава, анексовані території у 2022 році, аграрний сектор залишається № 1 в економіці. Ми експортували продукцію на більше ніж 23 млрд доларів — у загальній структурі наших експортних можливостей це було порядка 53%. В цих умовах нам потрібно готуватися до нових кампаній. Ці кампанії у 2023 році ознаменуються певними негативними факторами, які вносять корективи в роботу товаровиробників. Один з головних — це фактор війни. Це відсутність достатньої кількості обігових коштів, яка пояснюється тим, що не всі товаровиробники мають можливість здійснювати реалізацію своєї продукції через те, що в Босфорі блокується з боку росії експортний потенціал. Замість 28 млн, які ми могли б зробити з 1 серпня, експортовано лише трошки більше 19 млн. Тобто аграрії залишаються ще з продовольством. А якщо вони з продовольством, то у них немає коштів, за які готуватися до посівної кампанії», — повідомив Марчук.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini