Цьогоріч в Україні реєструється 1000 випадків ВІЛ на місяць, лікування доступне попри війну – Фундація АнтиСНІД США
У 2022 році щомісяця в Україні реєструють близько 1000 нових випадків ВІЛ-інфекції. ВІЛ — давно не вирок, лікування є доступним, але важливо розпочати його вчасно. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ розповіла Голова Представництва Фундації АнтиСНІД США в Україні Ярослава Лопатіна.
«В Україні з початку року реєструється близько 1000 нових випадків ВІЛ-інфекції на місяць. Це трошки менше, ніж у минулі роки. Але зараз тест на ВІЛ-інфекцію не є у фокусі уваги, тому що люди зайняті виживанням, вони прагнуть задовольнити свої більш нагальні потреби. ВІЛ-інфекція відноситься до соціально небезпечних захворювань. Усі епідемії, війни або економічні кризи — це дуже хороша середа для розвитку соціально небезпечних захворювань», — зазначила Лопатіна.
Експертка нагадала, що в Україні ВІЛ-інфекція вже вийшла за межі груп ризику.
«Більшість випадків передачі відбуваються просто через сексуальні стосунки, тож будь-яка людина, яка мала в своєму житті незахищений секс, повинна пройти тест на ВІЛ. Це безкоштовно, займає 15 хвилин, безболісно. ВІЛ вже років 20 як не вирок, тому що є антиретровірусна терапія – лікування ВІЛ-інфекції. Людина, що розпочала лікування вчасно, буде жити з ВІЛ стільки, скільки б жила без ВІЛ. Людина, яка лікується, не є джерелом інфекції для інших людей, навіть якщо вона буде займатися сексом без презервативу. Вагітна, яка приймає антиретровірусну терапію, не може народити дитину з ВІЛ. Завдяки міжнародним партнерам та зусиллям нашої держави, незважаючи на війну, лікування ВІЛ інфекції доступне, воно є кругом, де є центри СНІДу і кабінети довіри», — додала Лопатіна.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini