5 Червня, 2024, 16:40

Цьогоріч в Україні планують зібрати 74-76 млн тонн зернових та олійних культур

У 2023 році озиминою в Україні засіяли на близько один мільйон гектарів менше, ніж у 2022-му році. Водночас близько 12 млн гектарів землі цьогоріч засіяно зерновими, олійними, зернобобовими культурами. Таким чином в Україні планують зібрати 74-76 млн тонн зернових та олійних культур.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

«Все це вказує, що ми повною мірою будемо забезпечені як держава для внутрішніх потреб по всіх видах аграрної продукції, тому що навіть в умовах війни і за рахунок того, що значна частина українців змушена була мігрувати, ми маємо споживання близько 15-18 млн протягом року. Тому  вирощений потенціал оцінюється приблизно в 74-76 млн, які ми отримаємо в перспективі зернових олійних культур. Цього більш як достатньо для споживання всередині країни. І, звичайно, головна кількість піде на експорт, тому що експортні виручки та валютні надходження є ключовим моментом забезпечення товаровиробників, держави валютними надходженнями і, сподіваємось, що цінова кон’юнктура буде кращою, ніж  в цьому сезоні, і сигнали для цього є», – пояснив Денис Марчук.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini