9 Січня, 2023, 15:57

Цьогоріч Україна буде розширювати коло країн-союзників та потенційних союзників, щоб посилити антиросійську коаліцію у світі — Олександр Мережко

Про те, які країни вже є надійними союзниками України, а які можуть бути перспективними для підтримки нашої країни, під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ розповів голова парламентського комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.

«Є країни, я називаю їх „Велика шістка“, які є нашими найближчими друзями, союзниками, партнерами, яких не треба переконувати. Це Сполучені Штати, Велика Британія, країни Балтії, Польща. Ми завжди можемо розраховувати на них. Але треба посилювати допомогу з боку інших країн. Насамперед, зосередити увагу на таких країнах, які дійсно можуть надавати більшу допомогу, які є економічними лідерами Європи, — це Німеччина і Франція. З ними ми маємо посилювати співпрацю і переконувати надавати якомога більше військової допомоги. І треба наполягати на тому, щоб ця допомога надавалася своєчасно», — зазначив Мережко.

«Нідерланди є перспективною країною з точки зору створення спеціального міжнародного трибуналу зі злочину агресії: треба домогтися, щоб його було створено в цьому році. Треба працювати з країнами з інших регіонів, з африканськими країнами. Там є багато країн, які голосують в ООН за резолюції на підтримку нашої територіальної цілісності і суверенітету. Треба розвивати стосунки з ними, а також з тими, хто не підтримує нас дипломатично в ООН. В Латинській Америці я би звернув увагу на Бразилію: треба посилювати співпрацю з цією країною. Там, скажімо так, новий старий президент, але це дає можливості почати з чистого аркушу наші відносини і переконати їх підтримувати саме Україну, а не росію. Ми будемо розширювати коло тих країн, які є нашими союзниками, і розширювати коло наших потенційних союзників, щоб посилити антиросійську коаліцію у світі», — розповів Мережко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini