5 Квітня, 2023, 15:38

Цьогоріч кількість центрів тестування українських абітурієнтів та студентів за кордоном значно збільшиться – Сергій Бабак.

Майже в усіх країнах Європи, у США та Канаді створена мережа центрів, де можна буде скласти Національний мультипредметний тест та всі інші вступні випробування, яких вимагає українське законодавство.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив Голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.

Він зауважив, що Міністерство освіти й науки постійно працює над збільшенням кількості цих пунктів. 

«Зараз проводяться додаткові консультації з такими країнами як Велика Британія, Грузія, Молдова, Нідерланди, Німеччина, Польща, Туреччина  та інші, задля того, щоб збільшити кількість центрів тестування. Аби дітям було зручніше дістатися з різних куточків тієї чи іншої європейської країни  до центрів, аби вони мали доступ до української освіти. Кількість центрів тестування за кордоном збільшується майже щодня. І їх точно буде більше, ніж минулого року», – зазначив Сергій Бабак.

Нагадаємо, що у 2022 році через повномасштабне вторгнення рф в Україну був запроваджений Національний мультипредметний тест (НМТ). Такий формат є тимчасовою заміною традиційних вступних випробувань у форматі ЗНО. Він проходить у формі комп’ютерного онлайн-тестування з трьох предметів.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini