31 Липня, 2023, 15:55

Цього сезону аграрії очікують зібрати близько 70 млн тонн зернових та олійних культур, – Денис Марчук

З цьогорічним врожаєм експортний потенціал країни може сягнути 56 млн тонн.

Такі дані під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ озвучив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

«Динаміка врожаю подекуди навіть краще, ніж у 2022 році. Позаяк за рахунок сприятливих погодних умов є регіони, де показники по збору пшениці є досить   хорошими. І власне це про те, що ми будемо мати в цьому сезоні зернових олійних культур в межах 70 млн тонн. Нагадаю, у минулому сезоні було зібрано трошки більш як 78 млн тонн. Тобто не дуже суттєво велика різниця , враховуючи те, що дійсно багато хто з товаровиробників був змушений припинити свою діяльність або обмежив кількість посівних площ», – пояснив він.

Таким чином, наголосив Денис Марчук, буде гарантоване забезпечення продовольчої безпеки всередині країни, оскільки Україні, в залежності від потреб, від року, потрібно  в межах 18-20 млн тонн.

«А враховуючи ще перехідні залишки, які станом на 1 липня сягали порядку 9 млн тонн зернових та олійних культур, експортний потенціал може сягнути більш як 56 млн тонн з цим врожаєм», – додав він.

Водночас, зауважив Денис Марчук, потрібні «коридори», потрібні шляхи, які мали б забезпечити можливість товаровиробників реалізовувати потенціал та здійснювати цей експорт.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini