Володимир Кудрицький, голова правління НЕК «Укренерго», Медіацентр Україна – Укрінформ
28 Червня, 2023, 15:46

Цього літа, восени та взимку буде дефіцит електроенергії –  Володимир Кудрицький

Якщо минулого року була можливість експортувати українську електроенергію до Європи, то цього літа, восени та взимку буде її дефіцит.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив Володимир Кудрицький, голова правління НЕК «Укренерго».

«Джерела цього дефіциту теж відомі, це пошкодження теплових і гідроелектростанцій. Жодна велика теплова гідроелектростанція в цій країні не уникла пошкоджень тою чи іншою мірою. І це, безумовно, ремонтна кампанія, яка продовжується на атомних електростанціях для того, щоб максимізувати їхній виробіток взимку», – зазначив він. 

Водночас за словами Володимира Кудрицького, найближчим часом буде спостерігатися більш дефіцитна система. Збалансування, за його словами, буде відбуватися зокрема за рахунок включення додаткових енергоблоків на природному газі та імпорту електроенергії з Європи.

« Але влітку, безумовно, в нас теж є необхідність покривати споживання як домогосподарств, так і промислових споживачів. І якщо улітку у нас зазвичай надлишок електроенергії буває і профіцит. І навіть минулого року ми могли експортувати електроенергію до Європи, то треба розуміти, що цього літа, цієї осені і взимку в нас буде більш дефіцитна система. Тобто нам необхідно буде її збалансовувати за рахунок певних додаткових факторів. І такими основними додатковими факторами, крім економії електроенергії споживачами, є включення додаткових енергоблоків на природному газі та імпорт електроенергії з Європи».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini