13 Вересня, 2023, 15:59

Цивілізаційний вибір України, краща зарплата та умови проживання  – які фактори українці вважають важливими для повернення з-за кордону 

Для українських біженців, які наразі перебувають в Німеччині, одним із важливих факторів для повернення в Україну є передусім цивілізаційний вибір держави, зокрема вступ у НАТО, ЄС. Водночас 55% біженців готові повернутися в Україну, за можливості мати кращі умови проживання, кращу зарплату та хороші умови для ведення бізнесу.

Таку інформацію озвучила речниця Міграційної платформи EWL Маргарита Ситник під час презентації у Медіацентрі Україна – Укрінформ результатів дослідження, яке у серпні 2023 року провели Міграційна платформа EWL та Центр Східноєвропейських студій Варшавського університету. 

«Ми ділимо ці відповіді на кілька моментів, перше – це цивілізаційний вибір України – вступ до НАТО, вступ до ЄС. Про це говорять більшість українців, які зараз перебувають в Німеччині. Крім того, звісно, для біженців важливо возз’єднатися з родиною, яка залишилася в Україні. І майже 55% говорить про те, що якщо в Україні будуть кращі умови для проживання, кращі зарплати, кращі умови для ведення бізнесу, то вони готові повернутися в Україну», – пояснила вона.

Водночас, за словами Маргарити Ситник,  дослідження показало, що 35% українських біженців, які переїхали з Польщі до Німеччини планують залишитися в цій країні щонайменше на рік, майже 40% планують повернутися в далекій або близькій перспективі в Україну, 9% хочуть залишитися на постійне проживання в Німеччині, і дуже великий відсоток тих громадян України, які ще не визначилися – 22%.

Зазначимо, що дослідження «З Польщі до Німеччини. Нові тенденції міграції українських біженців» підготовлено за результатами опитування, яке у серпні 2023 року провели Міграційна платформа EWL та Центр Східноєвропейських студій Варшавського університету на замовлення Канцелярії Прем’єр-міністра Республіки Польща. Загалом опитано 400 повнолітніх громадян України, які приїхали до Польщі після початку війни, отримали статус тимчасового захисту у Польщі, а потім виїхали до Німеччини.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini