24 Червня, 2024, 13:07

Тиск світової спільноти на росію щодо ЗАЕС мінімізує можливість інцидентів та позапроєктних подій на атомній електростанції – Григорій Плачков

Міжнародна спільнота має й надалі продовжувати тиснути на рф в питанні Запорізької АЕС. І комюніке, підписане на Глобальному саміті миру, є вагомим кроком у цьому питанні.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив Григорій Плачков, очільник Державної інспекції ядерного регулювання, 2017-2021 рр.

«Я дійсно вітаю таке комюніке і дійсно, чим більше вся світова спільнота буде давити на неповажну російську федерацію щодо питання ЗАЕС, нам буде легше, не буде інцидентів запроєктних або непроєктних подій на ЗАЕС», – зазначив Григорій Плачков.

Водночас він зауважив, що для рф ЗАЕС є «непохитними скрепами».

«На жаль, окупант не зважає ані на міжнародні договори, ані на конвенції, до яких приєдналась неповажна російська федерація  щодо безпечного використання ядерної енергії, щодо фізичного захисту об’єктів ядерної інфраструктури, щодо поводження з радіоактивними відходами і відпрацьованим ядерним паливом. Комюніке є, але загарбник є загарбником, і я думаю, що він все ж таки ЗАЕС просто так не покине. Для неповажної російської федерації захоплення і сама ЗАЕС є непохитними скрепами», – додав він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini